Neosmart Comarch ERP Optima

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami:

Umów się na wizytę!

Wizyta możliwa najwcześniej: 2024-06-27
rozwiąż zadananie matematyczne
5+5 =

Księgowość

Comarch ERP Optima jest najbardziej rozpowszechnionym oprogramowaniem księgowym w Polsce.

Tysiące firm z różnych branż oraz biur rachunkowych korzystają z tego programu. Comarch ERP Optima jest kompatybilny z różnymi rodzajami księgowości, włączając w to KPiR oraz pełną księgowość kontową.

Oprogramowanie zapewnia zgodność z przepisami ustawy o rachunkowości, a także umożliwia wykonywanie kluczowych funkcji księgowych.

Księgowość

Comarch ERP Optima Księgowość - kluczowe funkcjonalności

Comarch ERP Optima Księga Handlowa Plus udostępnia szeroki wachlarz funkcjonalności, m.in. pozwala na wprowadzanie okresów obrachunkowych i budowanie planu kont wielopoziomowego związanych z grupami kont.

Umożliwia także przeprowadzanie operacji księgowych w obrębie jednego lub kilku dzienników cząstkowych oraz tworzenie sald i obrotów w wybranym okresie.

 

Księgowość Comarch ERP Optima

 

  • Schematy księgowe umożliwiają automatyzację procesu zaksięgowania deklaracji i dokumentów, predekretacji dokumentów oraz księgowań okresowych. Program pozwala na pełną ewidencję VAT i wydruki deklaracji, takich jak VAT-7, VAT-ZD, VAT-7K, VAT-UE, VAT-9M, VAT-27, a także ich wysyłkę poprzez system e-Deklaracje. Dostępne są dwie opcje rozliczania VAT: wg zasad ogólnych oraz metoda kasowa.

 

  • Księga Handlowa Plus umożliwia również wysyłkę deklaracji rocznych i wyliczenia zaliczek PIT-36, PIT-36L, CIT-8, a także selekcjonowanie dokumentów, które nie stanowią faktur VAT. Istnieje także możliwość zaksięgowania dokumentów z innego modułu, takiego jak list płac z modułu Płace i Kadry, a także z Środków Trwałych OT lub LT.

 

  • Program umożliwia automatyzację w zakresie różnic kursowych oraz kompensat podczas zaliczania dekretów, a także generowanie różnego rodzaju zestawień księgowych, takich jak bilanse czy rachunki zysków i strat. Dodatkowo, funkcja eksportu i importu plików umożliwia pracę rozproszoną.

 

  • Moduł Księga Handlowa Plus zawiera również dodatkowe funkcje, takie jak tworzenie i zaksięgowanie na konta walutowe, wykorzystywanie schematów księgowych na kontach walutowych oraz przeszacowanie walut. Możliwy jest także podgląd sald, obrotów i dekretów w walucie systemowej i obcej.

 

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do kontaktu!

Umów wizytę

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.